Ilona Breģe

Jaunumi > Balvas un nominācijas

    Triju zvaigžņu ordenis.

Apbalvota ar Triju zvaigžņu ordeni (IV šķira) un iecelta par ordeņa virsnieci 2019. gada 3. maijā par nopelniem kultūrā un radošo ieguldījumu Latvijas mūzikā. 

  
Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Nominācija laikraksta "Diena" gada balvai kultūrā 2012/I

2012. gada 13. jūlijs.
Kvalitatīvs un pārsteidzošs mākslas fakts. 2012. gada 1. pusgada nominācijas. Janvāris - jūnijs.

Nominēts: Ilona Breģe. Trešais Rīgas koncerts „Teātris”. Solisti Normunds Šnē un Guna Āboltiņa, Latvijas Nacionālās operas orķestris, diriģents Andris Poga. Brīvi un mūsdienīgi fantazējot par gaisotni un repertuāru pirms 230 gadiem (1782) atklātajā Rīgas pilsētas teātrī, izdevies notvert pašu teātra fenomenu visā tā daudzveidībā no drāmas līdz komiski pantomīmiskam baletam. Turklāt tas pasniegts ar veselīga humora devu un dialogā ar mūsdienu pilsētas skaņām.

Nominācija laikraksta "Diena" gada balvai kultūrā 2011/I

2011. gada 3. jūnijs.
Laikraksta 
Diena žūrija vērtē kultūras devumu no janvāra līdz martam.

      Nominēta Ilona Breģes 3. simfonija. Pirmatskaņo Sinfonietta Rīga. Šķietami abstraktajā skaņu valodā izdevies ļoti konkrēti un sajūtami vēstīt par agresiju un piedošanu. Tas paveikts ar simfonijas muzikālā materiāla mērķtiecīgu kontrastposmu montāžu: savā ziņā kinematogrāfisku, paralēli attīstot divas dažādas vēstījuma telpas. (Būtisks arī darbs ar komponistes pašas izdomātu skaņkārtu, kura vēl nav 12 toņu hromatika, bet nav arī vairs ausij komfortablā diatonika.

Nominācija laikraksta "Diena" gada balvai kultūrā 2010/I

2010. gada 10 aprīlis.

Laikraksta Diena 
žūrija vērtē kultūras devumu no janvāra līdz martam.

Nominēts: Ilona Breģe. Rekviēms pūtēju orķestrim, korim un solistiem. Pirmatskaņojums Rīgas Domā 25.III. Profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", VAK Latvija, Ave Sol, diriģents Andris Poga, solisti Sonora Vaice, INgus Pētersons. Emocionāli piepildīts, kinematogrāfiski tēlains meistardarbs, kas uzrunā ar pūtēju orķestra partitūras vērienīgumu iepretim vokālajai cilvēkdimensijai.

Lielā Mūzikas balva 2009

2010. gada 2. marta
 vakarā Latvijas Nacionālajā operā tika apbalvoti Latvijas Lielās Mūzikas balvas 2009 ieguvēji.
Nominācijā Gada jaundarbs apbalvota komponiste Ilona Breģe par Vijoļkoncertu. Koncerta pirmatskaņojums bija dzirdams 2009. gada 17.janvārī Lielajā ģildē, to pirmatskaņoja Baiba Skride kopā ar orķestri Sinfonietta Rīga un diriģentu Normundu Šnē. Foto: http://www.tvnet.lv/galleries/show/5781

I.Breģe pēc balvas saņemšanas teica: 
-   dzīve ir tik raiba kā dzeņa vēders vai Lieldienu ola, vai vecmāmiņas adītie cimdi, un nekad nevar zināt, kāds dzīpars cimdos "ieadīsies" - reizēm sarkans, reizēm zemes brūnais. Šī ir stunda, kad manā dzīvesgājumā "ieadījies" sudraba dzīpariņš, teica komponiste un piebilda, ka neba jau viņa viena adītāja, izsakot pateicību izpildītājiem. Jo komponista darbs bez saviem atskaņotājiem ir tikai papīra kaudzīte" . 

Savukārt vijolniecei B.Skridei Lielo Mūzikas balvu pasniedza par izcilu interpretāciju – par solo I.Breģes Vijoļkoncertā un Albana Berga Vijoļkoncertā

    

Rīgas domes Gada balva kultūrā "Baltais zvirbulis" 2009

uz sākumu